O nás

Agentura Eurolingua Olomouc

Eurolingua Olomouc – profesionální tým překladatelů

Na naší překladatelské činnosti se podílí několik desítek interních i externích spolupracovníků, lektorů, překladatelů, korektorů a jazykovědců. Jejich společným znakem je vysokoškolské vzdělání v jazyce, znalost specializovaných oborů, ochota spolupracovat, flexibilita, rychlost, spolehlivost a hlavně kvalitní práce.

Významní klienti

Za více než čtvrt století činnostiagentury EUROLINGUA Olomouc jsme navázali dlouhodobou spolupráci s mnoha významnými zákazníky. Tato trvalá spolupráce přináší oboustranné výhody, které nespočívají pouze ve znalosti specializovaných oborů našich zákazníků, ale i ve vzájemné důvěře a vstřícnosti.

Stálým zákazníkům nabízíme následující výhody:

  • Expresní překlady bez příplatku
  • Stálé překladatelé pro jeden obor
  • Zpracování překladu přes víkend a svátky bez příplatku

Zkušenosti od roku 1993

Agentura EUROLINGUA Olomouc byla založena v roce 1993 jako sdružení absolventů filologických oborů Filozofické fakulty Univerzity Palackého. Od počátku bylo naším cílem poskytovat kvalitní překladatelské služby, a využít tak širokého zázemí a potenciálu, který univerzita nabízí.

Systematický výběr překladatelů z řad posluchačů i absolventů byl základním kamenem pro vybudování překladatelského týmu, který obsáhl většinu nejvíce frekventovaných světových jazyků.

Rozšiřování této skupiny o další spolupracovníky nejen ze sféry jazykové, ale i technických, ekonomických a vědeckotechnických oborů, vedlo k vytvoření personálního zázemí, pro které je prioritou nejen jazyková kvalita služeb, ale i technická a odborná úroveň. Dlouhodobě spolupracujeme s rodilými mluvčími.

Naši významní zákazníci:

Siemens s. r. o.; Sigma Group a. s.; Winternet s. r. o.; Wanzl s. r. o.; Fortex AGS, a. s.; Techfloor s. r. o.; PSP Engineering a. s.; PSP Pohony a. s.; T.W.I. spol. s r. o.; Magistrát města Olomouce; Moravská filharmonie Olomouc; Univerzita Palackého v Olomouci; České dráhy; Exbio s. r. o.; Okresní knihovna v Olomouci; Dakon Krnov s. r. o.; Karnola a. s. Krnov; Poličské strojírny a. s.; Teplotechna průmyslové pece s. r. o.; Walmark s. r. o.; Schuler Pressen GmbH (Německo); Kohler Maschinenbau GmbH (Německo); Nutrend s. r. o.; Papcel a. s.; Alibona a. s.; ETA a. s.; A. Friedr. Flender GmbH (Německo); Hanácký masokombinát a. s.; Flora Olomouc; Elfe s. r. o.; ČKD Blansko Holding, a. s.; Ortex spol. s r. o.; Vazební věznice Olomouc a řada dalších.